Muž se chtěl policii pomstít bombou. Spletl si ale adresu a zabil nevinného člověka

Muž, který se chtěl pomstít newyorským policistům, zaslal podomácku vyrobenou bombu na špatnou adresu a výbuch zabil nevinného člověka. Oznámily to místní úřady s tím, že podezřelého z bombového útoku se nyní podařilo zadržet.

New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americká policie (ilustrační foto) | Zdroj: Pixabay

Victor Kingsley podle verze prokuratury ve snaze pomstít se policistům, kteří jej v roce 2014 zatkli kvůli nedovolenému držení zbraně a dalším, později staženým obviněním, zaslal ještě loni na jméno jednoho ze strážníků balíček, který byl tak sestrojen, aby při otevření vybuchl. Zásilka ale omylem skončila u dveří domu, jehož majitelem byl třiasedmdesátiletý George Wray. Ten balíček bezděčně odpálil. Výbuch mu způsobil těžké popáleniny, kterým o několik dnů později podlehl.

„George Wray byl nezamýšlenou a nevinnou obětí zbabělého útoku. Zemřel násilnou a mimořádně bolestivou smrtí," řekl zástupce policejního komisaře John Miller podle agentury AP.

Vyšetřovatelé po vražedném výbuchu odhalili, že Kingsley se pokoušel zjistit bydliště policistů, kteří jej zatýkali, jakož si i obstaral látky potřebné k výrobě improvizované nálože. V těchto nákupech pokračoval i po oznámení Wrayovy smrti. 

Kingsley má být ve čtvrtek předveden před federální soud v Brooklynu. Jméno jeho obhájce ještě nebylo oznámeno, poznamenala agentura AP a dodala, že v případě usvědčení mu hrozí doživotí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme