Bomba u jihoitalské školy zabila studentku. Spekuluje se o útoku mafie

Exploze bomby před střední školou v jihoitalském městě Brindisi zabila šestnáctiletou studentku. Dívka zemřela krátce po převozu do nemocnice. Dalších sedm raněných školáků zůstává v péči lékařů. Tři studenti prý ponesou stopy po zranění do konce života. Policie výbuch vyšetřuje, ale žádné podrobnosti zatím nezveřejnila. O incidentu informovala agentura ANSA s odvoláním na civilní obranu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bomba u školy v jihoitalském Brindisi zabila dvě studentky | Zdroj: Reuters

Policie školu ihned po explozi evakuovala. K atentátu se prozatím nikdo nepřihlásil, podle vyšetřovatelů je pachatelem pravděpodobně mafie. Usuzují tak podle série okolností. Škola nese jméno Morvillo - Falcone, jméno manželky soudce Giovanni Falconeho, která spolu s ním zemřela při mafiánském atentátu 23. května roku 1992.

Před několika týdny mafie položila bombu do automobilu předsedy sdružení proti výpalnému v této zóně a dnes měla končit právě v Brindisi karavana proti mafii, která vyšla z Říma 11.dubna.

Vzhledem k tomu, že se jednalo o jednoduchou bombu, jakou lze vyrobit doma, vyšetřovatelé berou v úvahu také možnost, že atentát mohli spáchat anarchisté. Ti v poslední době velmi zesílili svou aktivitu.

Vědunka Lunardi, Stanislav Vintr, pir, krw Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme