Bomba v autě zabila v Sýrii 50 lidí. Mezi mrtvými jsou uprchlíci i kurdské jednotky

Výbuch nálože v automobilu v severovýchodní Sýrii ve čtvrtek usmrtil nejméně 50 lidí. Informovali o tom zástupci humanitární organizace Kurdský červený půlměsíc. Exilová Syrská organizace pro lidská práva (SOHR) původně udávala bilanci nejméně 18 zabitých.

Abú Fás (Sýrie) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Válka v Sýrii (ilustrační foto) | Foto: Erik De Castro | Zdroj: Reuters

Mezi mrtvými jsou i běženci, kteří prchali před boji v provincii Dajr az-Zaur, a příslušníci kurdských bezpečnostních složek. Útok je přičítán Islámskému státu (IS).

Incident se stal v Abú Fás na rozhraní provincií Dajr az-Zaur a Hasaká.

Ve středu si jiný útok IS v Damašku vyžádal dva životy. Tehdy útočili tři radikálové se sebevražednými pásy.

Syrská občanská válka, kterou zažehlo potlačování prodemokratických demonstrací v roce 2011, se v průběhu let se zapojením různých regionálních a zahraničních sil zkomplikovala. Násilí si už vyžádalo více než 330 000 obětí na životech a přinutilo několik milionů lidí opustit své domovy.

Od roku 2015 je významným spojencem syrské vlády v boji proti IS Rusko, které mu poskytuje vojenskou podporu, jež postupně změnila poměr sil na bojišti. Arabsko-kurdské milice, které v Sýrii rovněž bojují proti IS, naopak podporuje mezinárodní letecká koalice v čele se Spojenými státy.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme