Německá policie ve vlaku u Kolína nad Rýnem zneškodnila podomácky vyrobenou bombu

Německá policie v sobotu oznámila, že zneškodnila podezřelé zařízení v regionálním vlaku u Kolína nad Rýnem. Podle místních médií šlo o podomácku vyrobenou bombu, která mohla někoho vážně zranit. Informovala o tom agentura Reuters.

Kolín nad Rýnem Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vlak, Německo (ilustrační foto)

Prohledáno bylo dalších 27 vlaků. (ilustrační foto) | Zdroj: Profimedia

„Informace o možném nebezpečí mohou být zveřejněny teprve po zhodnocení expertů z kriminální policie,“ citovala agentura Reuters německou policii.

Podle německého deníku Bild našel výbušninu na nádraží Deutzerfeld v noci na sobotu zaměstnanec úklidové služby. Podle všeho byla v krabici. Na místo byli okamžitě vysláni policisté, kteří zařízení zrentgenovali a následně na místě odborně zneškodnili. Prohledáno bylo dalších 27 vlaků.

Podle informací Bildu není jasné, zda šlo o zmařený teroristický útok nebo se někdo snažil někoho vydírat. Zneškodněné zařízení byla podle deníku podomácku vyrobená bomba, která mohla někoho vážně zranit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme