Výbuch poblíž pyramid v Gíze zasáhl autobus s turisty. Čtyři lidé zahynuli

Jižně od egyptské Káhiry zasáhl výbuch bomby autobus. Podle Sky News Arabia se incident odehrál přímo v oblasti pyramid a zemřeli při něm tři vietnamští turisté a jejich egyptský průvodce. Dalších 9 vietnamských turistů a jejich egyptský řidič jsou zraněni. Jde o první útok na turisty v Egyptě po téměř dvou letech.

Tento článek je více než rok starý.

Káhira (Aktualizováno: 6:29 29. 12. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podomácku vyrobená nálož explodovala poblíž zdi u příjezdové silnice vedoucí k nejznámější egyptské turistické atrakci, necelé čtyři kilometry daleko od pyramid. Mrtví a zranění byli součástí 14členné skupiny turistů, které doprovázel místní průvodce a místní řidič.

Sebevražedný útok v Kábulu nepřežilo přes 40 lidí. Ozbrojenci drží civilisty jako rukojmí

Číst článek

Na místo incidentu zamířili příslušníci bezpečnostních složek a událost vyšetřují, uvedlo bez dalších podrobností egyptské ministerstvo vnitra. Zpravodaj Reuters z místa hlásí, že autobus je těžce poškozen a má vysypaná skla.

Egypt již mnoho let bojuje s islamistickými povstalci na Sinajském poloostrově. Násilnosti se příležitostně přelévají i na pevninu, kde se jejich terčem stává egyptská křesťanská menšina nebo právě zahraniční turisté.

Útok přichází v době, kdy se turistický ruch - klíčové odvětví egyptské ekonomiky - pomalu zotavuje po letech stagnace vyvolané politickou nestabilitou, která následovala po svržení bývalého prezidenta Husního Mubaraka v roce 2011.

Podle agentury AP úřady po útoku pravděpodobně zesílí bezpečnostní opatření kolem kostelů v předvečer oslav kolem Nového roku a Vánoc, které v lednu slaví příslušníci koptské pravoslavné církve v Egyptě.

K útoku se dosud nikdo nepřihlásil.

ado, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme