Bomba zabila v Iráku dvanáct policistů

V iráckých městech se znovu stupňuje násilí. Při výbuchu nastražené pumy u severoiráckého Kirkúku zahynulo 12 policistů a další tři utrpěli zranění. Ozbrojenci zaútočili také v Bagdádu na kolony americké armády.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Násilí v Iráku | Zdroj: ČTK

Pumové útoky zničily podle očitých svědků několik vozidel, včetně jedné cisterny. Zranění utrpěli nejméně dva kolemjdoucí. Americká armáda se k atentátům a jejich následkům dosud nevyjádřila.

Příslušníkům policejní ostrahy místního ropovodu se nejprve podařilo deaktivovat nálož u silnice asi 12 kilometrů severozápadně od Kirkúku. Při pokusu o totéž s nedalekou druhou bombou nastal výbuch. Podle důstojníka Sarata Kadíra sloužila první nálož jen jako návnada s cílem přivést více policistů ke druhé, která ihned explodovala.

Pumové útoky na různých místech metropole proti kolonám zničily podle očitých svědků několik vozidel, včetně jedné cisterny. Podle iráckých bezpečnostních sil utrpěli zranění nejméně dva kolemjdoucí. Americká armáda se k atentátům a jejich následkům dosud nevyjádřila.

Rebelové se snaží více útočit v době, kdy se tvoří nové irácké státní instituce a kdy irácké a americké síly stupňují operace na potlačení ozbrojené vzpoury. Islámští a další radikálové mají podle všeho stále dost sil, ale jejich vraždění poněkud polevilo po volbách, ve kterých Iráčané vysokou účastí dali najevo vůli po demokratickém vývoji země.

Zdenka Turková, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme