Bomba zasáhla v Sýrii vozidlo s vězni, zemřelo nejméně 15 lidí

Nejméně 15 lidí zahynulo při výbuchu policejního vozu, který převážel vězně v severozápadní Sýrii. Informovala o tom syrská agentura SANA. Podle ní jde o čin teroristů, kteří následně zaútočili i na záchranáře ošetřující zraněné.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Damašku u budovy syrských bezpečnostních složek vybuchly v autech nastražené nálože | Zdroj: Reuters

Podle syrské organizace na ochranu lidských práv sídlící v Británii zemřelo 11 lidí. Aktivisté uvedli, že vozidlo na silnici v provincii Idlib na severozápadě země zasáhla bomba, státní média hovoří o čtyřech výbušných zařízeních.

V Sýrii už desátý měsíc pokračují represe režimu prezidenta Bašára Asada proti lidovému povstání. Podle OSN bylo od začátku povstání v polovině března zabito nejméně 5400 lidí. Režim tvrdí, že bojuje proti teroristickým skupinám, a uvádí bilanci 2000 mrtvých vojáků a policistů.

Dnešní incident se odehrál krátce před začátkem dvoudenního jednání Ligy arabských států, která má rozhodovat o dalším postupu v Sýrii.

Ministři zahraničí členských států vyslechnou zprávu pozorovatelů z jejich několikatýdenní mise v Sýrii a budou se zabývat také možností vyslat do této blízkovýchodní země arabská vojska nebo postoupit záležitost Radě bezpečnosti OSN.

ČRo 1 - Radiožurnál Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme