Bombou ve varšavském metru hrozil bývalý policista

Polská policie už zadržela původce falešného bombového poplachu. V úterý po poledni anonym telefonicky oznámil, že ve varšavském metru vybuchne nálož. Policisty čekalo překvapení - útokem hrozil jejich bývalý kolega. Teď mu hrozí vězení a úhrada škod.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

uzavřené varšavské metro | Zdroj: ČTK

Po dvou dnech usilovného pátrání varšavská policie zatkla čtyřicetiletého Jacka K.. Tento bývalý policista byl v 90. letech z pořádkových sil propuštěn. Důkazy proti němu jsou přesvědčivé.

"Dalo nám hodně práce než jsme toho lumpa - a nemám pro něj jiné slovo - chytili. Teď ho ukážeme veřejnosti, jak jsme slíbili," prohlásil policejní velitel polské metropole Ryszard Siewierski.

Zvláštní protiteroristický oddíl vypátral autora anonymního telefonátu podle mobilu, ze kterého volal. Motivy jeho činu nejsou jasné. Možná je to projev psychické nemoci, frustrace nebo jde o pomstu bývalým kolegům v policii.

Jackovi K. hrozí trest od šesti měsíců do osmi let vězení. Bude muset také zaplatit statisícové náklady na evakuaci 20 tisíc lidí z podzemní dráhy. Zaplatit bude muset zřejmě i finanční ztráty, které utrpělo metro, majitelé obchodů a zaměstnavatelé lidí, kteří se nedostali včas do práce.

Martin Dorazín, Marián Vojtek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme