Bombové útoky decimovaly thajské banky

Jižní Thajsko zasáhla další vlna výbuchů. Islámští radikálové tentokrát zaútočili na banky a zabili nejméně dvě osoby, další desítky byly zraněny. Od ledna 2004 tak už v převážně muslimských provinciích na hranici s Malajsií zahynulo 1300 lidí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bombový útok v Thajsku | Foto: AFP

Nejméně 19 nastražených náloží téměř současně explodovalo v jihothajské provincii Jala, deset z nich ve stejnojmenné metropoli. Kvůli bombovým útokům byly kromě finančních ústavů dočasně uzavřeny i školy a ostatní veřejné budovy.

Za útoky na jihu převážně buddhistického Thajska stojí hlavně islámští separatisté z Fronty za osvobození Pattani. Podle zpravodajských služeb se právě na dnešek chystali provést řadu bombových atentátů, armáda ale tyto informace nepovažovala za správné.

Muslimští extrémisté zabíjejí ve třech příhraničních provinciích na jihu země kromě vojáků i civilisty, zejména buddhistické mnichy a učitele státních škol.

Robert Mikoláš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme