Bombový útok na hranicích Turecka a Sýrie nepřežilo nejméně 30 lidí

Nejméně 30 lidí přišlo o život při pumovém útoku na kulturní středisko v jihotureckém městě Suruç. Dalších 100 bylo při explozi zraněno. K akci se zatím nikdo oficiálně nepřihlásil, úřady ale podezřívají radikální organizaci Islámský stát.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bombový útok na hranicích Turecka a Sýrie nepřežilo nejméně 30 lidí | Zdroj: Reuters

„Jeden z mých přátel mě ochránil. Nejdříve jsem si myslela, že umírám, ale byla jsem v pořádku. Když jsem viděla ta těla, začala jsem utíkat," popsala Fatma Edemenová, která při útoku utrpěla lehká zranění končetin.

„Byl to velmi silný výbuch. Otřáslo to s námi,“ sdělil agentuře Reuters zaměstnanec radnice města Suruç.

Přehrát

00:00 / 00:00

Bombový útok na hranicích Turecka a Sýrie nepřežilo nejméně 30 lidí. Situaci přiblížil vedoucí syrské mise Člověka v tísni Tomáš Kocián

Turecké úřady předpokládají, že nálož odpálil sebevražedný atentátník. Ze zločinu už obvinily džihádistické hnutí Islámský stát, které ovládá velké části Iráku a Sýrie. Útok už odsoudil turecký prezident Recep Tayyip Erdogan.

„Jménem svým i jménem mého národa odsuzuji a proklínám ty, kteří spáchali tento barbarský čin," řekl Erdogan.

Dnešní krveprolití se stalo blízko syrské hranice a zasáhlo převážně mladé turecké a kurdské aktivisty, kteří se chystali na pochod do města Kobani na druhé straně hranice. To osvobodily po měsících bojů kurdské milice od Islámského státu.

Bombový útok na hranicích Turecka a Sýrie nepřežilo nejméně 30 lidí | Foto: Reuters

ČTK, Marie Machytková, Anna Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme