Bombový útok v Bagdádu si vyžádal nejméně šest mrtvých

Dvě bomby explodovaly v převážně šiítské části irácké metropole Bagdádu na severovýchodě města. Výbuch podle policie zabil nejméně šest lidí a další dvě desítky zranil. Jedna z bomb byla namontovaná na zaparkované motorce, druhá zase na silničním zařízení. O dvě hodiny později došlo údajně k dalšímu výbuchu v jiné části Bagdádu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nad centrem Bagdádu stoupá po sérii výbuchů dým | Zdroj: Reuters

Počet obětí útoků agentury stále zpřesňují.

V polovině prosince minulého roku se z Iráku stáhly americké jednotky a Barack Obama tak definitivně uzavřek kapitolu války v Iráku. Irácká vláda v té době již varovala před možným nárůstem násilí v důsledku oživení střetů mezi ozbrojenými Sunnity a Šíity.

Série atentátů otřásla Bagdádem hned kolem Vánoc. Zahynulo tehdy na sedmdesát lidí. K útokům se přihlásila jedna ze skupin teroristické sítě Al-Kájda.

Ke střetům mezi oběma větvemi islámu dochází kvůli neshodám v názoru na nástupnictví proroka Mohameda. Šíité jsou některých zemích považováni za odpadlíky.

Kateřina Causidisová, Marína Dvořáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme