Bombový útok v Bagdádu si vyžádal nejméně šest mrtvých

Dvě bomby explodovaly v převážně šiítské části irácké metropole Bagdádu na severovýchodě města. Výbuch podle policie zabil nejméně šest lidí a další dvě desítky zranil. Jedna z bomb byla namontovaná na zaparkované motorce, druhá zase na silničním zařízení. O dvě hodiny později došlo údajně k dalšímu výbuchu v jiné části Bagdádu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nad centrem Bagdádu stoupá po sérii výbuchů dým | Foto: Reuters

Počet obětí útoků agentury stále zpřesňují.

V polovině prosince minulého roku se z Iráku stáhly americké jednotky a Barack Obama tak definitivně uzavřek kapitolu války v Iráku. Irácká vláda v té době již varovala před možným nárůstem násilí v důsledku oživení střetů mezi ozbrojenými Sunnity a Šíity.

Série atentátů otřásla Bagdádem hned kolem Vánoc. Zahynulo tehdy na sedmdesát lidí. K útokům se přihlásila jedna ze skupin teroristické sítě Al-Kájda.

Ke střetům mezi oběma větvemi islámu dochází kvůli neshodám v názoru na nástupnictví proroka Mohameda. Šíité jsou některých zemích považováni za odpadlíky.

Kateřina Causidisová, Marína Dvořáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme