Bomby zranily v Turecku téměř 30 lidí

Čtyři pumové útoky v Turecku zranily v noci na dnešek nejméně 27 lidí. Tři výbuchy otřásly turistickým letoviskem Marmaris a čtvrtý zazněl v Istanbulu. Mezi postiženými je desítka Britů, ostatní zranění jsou Turci, uvedly místní úřady. Britské ministerstvo zahraničí počet zraněných potvrdilo a uvedlo, že čtyři osoby jsou ve vážném stavu. Čechů se atentáty nedotkly.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

útoky v Turecku | Foto: AFP

V neděli pozdě večer vybuchla nálož umístěná v poštovním balíku v evropské části obchodní metropole Turecka Istanbulu a zranila šest Turků. Život žádného z nich není prý ohrožen.

Dnes brzy ráno otřásly tři exploze přímořským střediskem Marmaris. První nálož vybuchla v minibusu v centru města a zranila 21 osob, 11 Turků a 10 Britů. Další bomby vybuchly současně v přístavu a v jedné rezidenční čtvrti, aniž by někoho zasáhly.

Britské ministerstvo zahraničí potvrdilo zranění desítky Britů v Marmarisu s tím, že zdravotní stav čtyř z nich je vážný. Podle mluvčí turecké nemocnice však život ani těchto zraněných není ohrožen. Marmaris je oblíbeným turistickým letoviskem pro Evropany, Rusy i samotné Turky.

Jak Radiožurnálu potvrdil tiskový mluvčí ministerstva zahraničních věcí Richard Krpač, čeští občané jsou mimo nebezpečí. "Dle informací našeho zastupitelského úřadu v Ankaře a generálního konzulátu v Istanbulu nedošlo ke zranění žádného českého občana," uvedl Krpač.

K útokům se zatím nikdo nepřihlásil. Podle policejních zdrojů je příliš brzy na určení autorů atentátů. V minulosti stáli za podobným násilím v Turecku kurdští separatisté, levicoví radikálové nebo islámští fundamentalisté.

Martin Hromádka, Silvie Burjanková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme