Bondovské označení Dr. No (Doktor No) je v podstatě volné

Zraky všech fanoušků ,nesmrtelného' filmového agenta Jejího veličenstva Jamese Bonda se dnes upíraly do Lucemburku. Evropský soud tam totiž kladně rozhodl o možnosti používat označení "Dr. No" (Doktor No). Tak se jmenuje vůbec první ze série filmů s agentem 007.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Quantum of Solace - James Bond

Quantum of Solace - James Bond | Foto: www.falcon.cz

Označení "Dr. No" může podle dnešního verdiktu Evropského soudu používat i firma, která nevlastní práva na filmy s neporazitelným Jamesem Bondem. Tak zní dnešní rozsudek evropského soudu první instance.

Zmiňované označení začala používat německá společnost Mission Productions. Proti tomu se ohradila americká firma Danjaq, která vlastní práva na Bondovy firmy. Podle soudu ale americká společnost nepoužívala označení "Dr. No" jako obchodní značku. Proto v tom nemůže bránit jiným firmám.

Američané se proti rozsudku mohou odvolat k Evropskému soudnímu dvoru.

Přečtěte si také:
Quantum of Solace
Skutečný James Bond chtěl zabít Himmlera lukem
Návrat agenta 007
Ecce Homo - Ian Lancaster Fleming
Otec agenta 007
Internetová abeceda: B jako bio a Bond

Ondřej Houska, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme