Johnson kritizuje Londýn za jednání o brexitu. ‚Chce to víc odvahy,‘ řekl na nahrávce

Britský ministr zahraničí a zastánce brexitu Boris Johnson kritizuje přístup britské vlády k jednání o odchodu z unie. V nahrávce, kterou získal americký server BuzzFeed, vytýká kabinetu nedostatek odvahy.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Britský ministr zahraničí Boris Johnson | Foto: Toby Melville | Zdroj: Reuters

Johnson dále na soukromé večeři řekl, že rozhovory o brexitu míří ke krachu. Upozornil, že Velká Británie nakonec nemusí získat takovou dohodu, s jakou zastánci brexitu počítali.

Většina Britů chce mít 'poslední slovo' v tom, jak bude vypadat brexit. Přejí si referendum

Číst článek

Šéf britské diplomacie se také vyjádřil o resortu financí, který vede jeho kolega Philip Hammond, jako o „centru stoupenců Evropské unie“.

Ministr zahraničí podotkl, že americký prezident Donald Trump by v tomto směru odvedl lepší práci než britský kabinet. „Představte si, jak by o brexitu vyjednával takový Trump. Šel by do toho pěkně tvrdě. Byla by to řada neúspěchů a zmatků, všichni by si mysleli, že zešílel, ale nakonec bychom z toho něco měli,“ citoval Johnsona Radiožurnál.

Downing Street podle BBC tvrdí, že Johnson má plnou důvěru premiérky Theresy Mayové. Hlavní vyjednavač Evropské unie pro brexit Michel Barnier se k Johnsonovým výrokům odmítl vyjádřit. Řekl jen, že britská vláda by zřejmě chtěla požívat všech výhod, aniž by ji omezovala pravidla.

Helena Berková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme