Británie zavádí nová opatření proti koronaviru. Bary musí zavřít v deset, lidem se doporučuje home office

Britský premiér Boris Johnson oznámil nový postup vlády v boji proti koronaviru. Podle čerstvých opatření musí všechna pohostinská zařízení zavírat v deset hodin večer. Premiér také doporučil všem, kdo bydlí v Anglii, aby pracovali z domu. Upozornil, že opatření mohou zůstat v platnosti i půl roku.

Londýn Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jednání o budoucím uspořádání vztahů Evropské unie a Velké Británie zkomplikoval návrh zákona vlády Borise Johnsona

Boris Johnson vyzval Angličany, aby pracovali doma, pokud mohou | Foto: POOL | Zdroj: Reuters

Ministerský předseda v úterý promluvil v parlamentu, večer má mít proslov rovněž k národu. Nová opatření mají zpomalit rychle se šířící druhou vlnu pandemie v zemi.

Johnson řekl, že všechna pohostinská zařízení musí od nynějška zavírat v deset hodin večer, píše BBC. Vyzval také obyvatele Anglie, aby pracovali z domova, pokud jim to jejich zaměstnání umožňuje. Zároveň upozornil, že by stávající opatření mohla vydržet i půl roku.

Nová opatření proti šíření koronaviru premiér oznámil den poté, co hlavní zdravotnický poradce britské vlády Chris Whitty uvedl, že v Británii by mohlo v polovině října přibývat téměř 50 000 nakažených denně a zároveň by exponenciálně rostl počet mrtvých s covidem-19.

Systém nestíhá

V Británii přibývá denně nejméně 6000 nových případů, každých osm dní se zdvojnásobí počet přijatých pacientů v nemocnicích a systém testování nestíhá, píše Reuters.

Návrh zákona zkomplikoval pobrexitová jednání. ‚Británie se snaží vybrat třešničky,‘ míní expert

Číst článek

Spojené království hlásí nejvyšší počet mrtvých s covidem-19 z celé Evropy, a pátý nejvyšší na světě. Podle americké Univerzity Johnse Hopkinse se v Británii koronavirem nakazilo už více než 400 000 lidí, s covidem-19 tam zemřelo 41 877 lidí.

Ústřední britská vláda přijímá opatření, která následně platí pro obyvatele Anglie.

Zbylé části Spojeného království – Skotsko, Wales a Severní Irsko – v boji s koronavirem postupují samostatně. Podle BBC má v úterý oznámit striktnější opatření proti šíření koronaviru také Skotsko.

btk, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme