‚Myslím, že bychom měli být přísnější .‘ Britové by podle Johnsona měli nosit roušky i v obchodech

V Anglii by měla platit přísnější pravidla ohledně nošení roušek ve vnitřních prostorách, kde hrozí riziko nákazy, například v obchodech. Řekl to dnes podle agentury Reuters britský premiér Boris Johnson. Roušky v obchodech nejsou v Anglii - na rozdíl od Skotska - povinné, ale pouze doporučené.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Britský premiér Boris Johnson. | Foto: Hannah Mckay | Zdroj: Reuters

„Myslím, že bychom měli být přísnější a trvat na tom, aby lidé nosili roušky ve vnitřních prostorách, kde se setkávají s lidmi, které běžně nepotkávají," řekl Johnson. "Proto jsou roušky povinné ve veřejné dopravě a my nyní hledáme způsob, jak se zajistit, aby lidé dodržovali pravidla v obchodech..., kde existuje riziko nákazy,“ dodal.

Británie hlásí ze všech evropských zemí nejvyšší absolutní počet nakažených i úmrtí spojovaných s nemocí covid-19. Úřady evidují přes 44 600 úmrtí v řadách lidí pozitivně testovaných na koronavirus, v posledních týdnech jsou ale denní bilance obětí i případů nákazy relativně nízké. V dnešní bilanci ministerstvo zdravotnictví uvedlo, že za posledních 24 hodin se nákaza potvrdila u 512 osob, 48 lidí zemřelo.

Karanténní opatření se v zemi začala uvolňovat později než jinde v Evropě, přičemž jednotlivé části Spojeného království stejně jako při jejich zavádění postupují odlišně. V Anglii se například minulý víkend mohly znovu otevřít hospody, Wales ale zřejmě obnovení provozu v pohostinství povolí až od příštího týdne. Skotsko dnes zavedlo povinné nošení roušek v obchodech, zatímco Anglie to zatím vyžaduje pouze v prostředcích hromadné dopravy.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme