Britský premiér se rozhodl přebarvit vládní letadlo. ‚Obrovské plýtvání penězi,‘ kritizuje opozice

Vládní letadlo, které využívá britská královská rodina a premiér Boris Johnson, získá nový vzhled. Bude přemalováno barvami britské vlajky, tedy na červeno, bílo a modro, aby „lépe reprezentovalo Spojené království po celém světě“. O novém vlasteneckém designu letounu informoval novináře úřad britského předsedy vlády, napsala agentura Reuters.

Tento článek je více než rok starý.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letoun RAF Voyager používaný královskou rodinou a premiérem

Letoun RAF Voyager používaný královskou rodinou a premiérem | Zdroj: Reuters

„Letoun RAF Voyager používaný královskou rodinou a premiérem je nyní v Cambridgeshire kvůli plánovanému přemalování,“ uvedl Johnsonův mluvčí.

V jihoanglické vesnici Howkinge uchovávají i 73 let od konce války památku na české letce

Číst článek

„Letoun v národních barvách bude lépe reprezentovat Spojené království po celém světě... zároveň si zachová svou vojenskou schopnost doplňovat palivo za letu,“ dodal s tím, že přemalovat letoun do barev britské národní vlajky vyjde na 900 000 liber (26,7 milionu Kč).

Opoziční strany projekt a zejména jeho cenu ihned zkritizovaly, zejména v době ekonomických problémů souvisejících s nynější pandemií.

Labouristická politička Louise Haighová uvedla, že lidé se pozastaví nad náklady na celou akci zejména v období, kdy „rodiny po celé zemi mají obavy o svou práci, zdraví a o vzdělání svých dětí“. Liberální demokratka Layla Moranová, která se chce stát šéfkou své strany, rozhodnutí označila za „obrovské plýtvání penězi daňových poplatníků“.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme