Britská novinářka obvinila premiéra Johnsona z obtěžování před 20 lety. Downing Street to odmítá

Britská novinářka Charlotte Edwardesová obvinila premiéra Borise Johnsona, že jí v roce 1999, tedy v době, kdy byl také žurnalistou, pod stolem silně stiskl stehno. Podobně podle ní Johnson obtěžoval i další ženu. Úřad ministerského předsedy to ale popřel.

Londýn Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Britský premiér Boris Johnson

Britský premiér Boris Johnson | Foto: Toby Melville | Zdroj: Reuters

Edwardesová ve svém sloupku v nedělníku The Sunday Times tvrdí, že událost se stala během oběda pořádaného časopisem The Spectator, jehož byl Johnson šéfredaktorem.

Johnson čelí podezření ze zneužití úřadu starosty Londýna v souvislosti se spřátelenou Američankou

Číst článek

„Seděla jsem po Johnsonově pravici. Po jeho levici byla jedna mladá žena, kterou znám. Nalévalo se hodně vína, pilo se hodně vína. Pod stolem jsem cítila Johnsonovu ruku na svém stehně. Stiskl,“ napsala Edwardesová, která v té době jako mladá novinářka pro The Spectator psala příležitostně články.

Johnson ji podle ní stiskl „vysoko na noze“ tak silně, až se napřímila. Po obědě se svěřila ženě po Johnsonově levici, která jí sdělila, že k ní se nynější konzervativní předseda vlády zachoval stejně.

„Toto obvinění je nepravdivé,“ reagovala v neděli Downing Street. Ministr zdravotnictví Matt Hancock nejprve uvedl, že v novinách je spousta jiných historek a že Johnson nikoho ohledně soukromého života nepoučuje. Později, po kritice a ještě před zveřejněním komuniké Downing Street, ale připustil, že Edwardesovou zná a že je důvěryhodná.

Podobně se vyjádřila také bývalá konzervativní ministryně práce a sociálních věcí Amber Ruddová, která nedávno pro nesouhlas s děním ve straně kvůli brexitu opustila vládu i konzervativce.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme