Bosenští politici se ocitli pod palbou kritiky EU a USA

Bez proměn a kompromisu politiků v Bosně a Hercegovině nemůže země postoupit v euroatlantické integraci, uvedli v Sarajevu představitelé USA a Evropské unie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sarajevo | Foto: kaijonkipsa.com

"Tato země nemůže vstoupit do NATA a Evropské unie jako mezinárodní protektorát, kterým v současné době je. Politici Bosny a Hercegoviny na sebe musejí vzít odpovědnost a dohodnout se a na kompromisu," zaznělo také v Sarajevu.

"V centru pozornosti předáků hlavních politických sil v Bosně a Hercegovině musejí být nutné změny a kompromisy," řekl americký velvyslanec v Sarajevu Charles English a dodal: "Místní politici by měli pochopit, že beze změn a dohody není možné postoupit v euroatlantické integraci."

Švédský velvyslanec Bosse Hedberg, jako představitel země předsedající Evropské unii zdůraznil, že Unie podporuje Bosnu a Hercegovinu jako celek, nikoli jednotlivé části, ze kterých se skládá.

Rozhovory v Butmiru v Sarajevu o budoucnosti Bosny sice pokračovaly i minulý týden na úrovni nižších zástupců místních politických stran, ale znovu se ocitly ve slepé uličce.

Jaromír Janev, Jan Piroch Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme