Bosenská policie zmobilizovala 1200 mužů, pátrají po nebezpečném vrahovi

Bosenská policie zahájila rozsáhlou pátrací akci po muži podezřelém ze zabití dvou lidí. Zločin vyvolal paniku v celé zemi, poznamenala agentura AP. Podezřelý 42letý Edin Gačić je podle policistů ozbrojený a nebezpečný, lidé by proto měli být opatrní a v případě, že ho spatří, ihned to hlásit.

Sarajevo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bosenští policisté, ilustrační foto | Foto: Dado Ruvić | Zdroj: Reuters

Gačić je na útěku od minulého pondělí, kdy v obci Podorašac jihozápadně od Sarajeva zabil majitele obchodu, v sobotu pak ve vesnici Suhodol usmrtil policistu. Motiv činu podle vyšetřovatelů zatím není znám.

Před branami unie. Bosna a Hercegovina si neví rady s uprchlíky, kteří se chtějí dostat do Evropy

Číst článek

Ozbrojený muž byl již v minulosti ve vězení za vraždy. Na svobodu se dostal v roce 2017 poté, co si odseděl dvě třetiny 20letého trestu. Jeho oběťmi se kdysi stali jeho matka a muž, se kterým sloužil v oddíle muslimských dobrovolníků během bosenské války v letech 1992 až 1995.

„Prověřujeme veškeré informace, které se k nám dostanou. Byly zapojeny všechny policejní útvary,“ uvedl Aljoša Čampara, ministr vnitra muslimsko-chorvatské Federace Bosny a Hercegoviny (FBH). Ta spolu s Republikou srbskou (RS) tvoří Bosnu. „Děláme vše, co můžeme, abychom ochránili občany,“ dodal ministr.

Policie do pátrání po Gačičovi zapojila celkem 1200 osob a v případě, že to bude potřeba, požádá o pomoc i armádu. Pátrání v hornatém regionu ztěžuje sníh, poznamenala agentura AP.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme