Bosna a Hercegovina vyhostila bývalého člena Al-Káidy

Bosna a Hercegovina vyhostila do arabského Bahrajnu bývalého příslušníka mezinárodní teroristické organizace Al-Káida poté, co si odsloužil trest odnětí svobody. Multietnická Bosna a Hercegovina se tak chce nově vypořádat s lidmi, kteří se na jejím území dopustit zločinů. Cílem je přispět k usmíření mezi jednotlivými národy a etniky Bosny a Hercegoviny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na cestě do Jabuky (Bosna a Hercegovina) | Foto: Stanislav Miler

Bývalý příslušník mezinárodní teroristické organizace Al-Káida Alí Hamad naplánoval teroristický útok před jedenácti lety v hercegovinském městě Mostaru. Policisté jej tehdy zatkli spolu s jeho dvěma komplici. Trest si odsloužil a úřady Bosny a Hercegoviny ho teď vyhostily.

Podobně se chtějí úředníci této multietnické balkánské země chovat i v mnoha dalších případech. Má se to týkat dokonce i těch, kteří nikdy nebyli souzeni, ale v rámci jednotek mudžáhidů v bosenské armádě - tedy muslimských bojovníků ze zahraničí - například zabíjeli setnutím hlavy.

Přečtěte si také:
Bosna bude mít nového Vysokého představitele mezinárodního společenství
Bosna a Hercegovina by se mohla podle Srbů rozdělit klidným způsobem
Bosenští Srbové pohrozili vyhlášením samostatnosti
Shoda na budoucí podobě Bosny a Hercegoviny stále chybí Šéf bosensko-hercegovinské diplomacie o směřování do evropských struktur Místní volby v Bosně a Hercegovině potvrdily vedoucí místo nacionalistických stran

Jaromír Janev, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme