Nejhledanější zločinec v Bosně zemřel při přestřelce s policisty, předtím spáchal dvě vraždy

Bosenští policisté v úterý zastřelili muže označovaného v posledních dnech za nejhledanějšího muže v zemi. Dvaačtyřicetiletý Edin Gačić, který v minulosti strávil léta ve vězení kvůli dvěma vraždám, údajně v uplynulých dnech zabil jistého majitele obchodu a policistu.

Sarajevo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Příslušníci speciálních policejních jednotek poblíž autobusů s uprchlíky (mimo snímek) u města Konjic v Hercegovsko-neretvanském kantonu (18. května 2018).

Ilustrační foto | Foto: Dado Ruvić | Zdroj: Reuters

Podle policie Gačić zemřel po přestřelce nedaleko Sarajeva. Jeden strážce pořádku utrpěl zranění.

Bosenská policie zmobilizovala 1200 mužů, pátrají po nebezpečném vrahovi

Číst článek

Policie pátrání po Gačičovi zahájila předminulý pátek, kdy se ve vsi Podorašac nedaleko Sarajeva našlo tělo majitele obchodu s potravinami. O den později prý rovněž poblíž bosenské metropole zabil policistu, který hlídal policejní výcvikové středisko. Motiv jeho činů není zatím známý.

Vraždy podle agentury AP vyvolaly v Bosně paniku a policie do pátrání po pachateli nasadila 1200 lidí. Úřady vypsaly odměnu ve výši 25 000 eur (646 800 korun) za informace o tom, kde se nachází.

Gačić byl v roce 1999 odsouzen ke 14 letům vězení za vraždu muže, který s ním ve válce na začátku 90. let sloužil v jednotce muslimských dobrovolníků. Nicméně v roce 2002 během víkendové propustky z vězení zabil svoji matku. Následně byl odsouzen ke dvaceti letům ve vězení.

Ke konci svého trestu byl vězněn v Bihači, kde správa tamního vězení upozorňovala úřady, že v jeho případě hrozí recidiva a doporučovala, aby byl přeložen do zařízení pro psychicky nemocné, informuje portál Balkan Insight. Nic se ale nestalo a Gačić se dostal předčasně na svobodu. 

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme