Bosporský přístav zablokovala loď mířící do Turecka. Převážela z Ukrajiny tisíce tun hrachu

V průlivu Bospor v pondělí brzy ráno uvázla loď s ukrajinskými zemědělskými produkty. Informovala o tom agentura Reuters s odkazem na námořní společnost Tribeca.

Istanbul Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Loď se snaží odtáhnout několik remorkérů. Plavba v průlivu, který spojuje Černé a Středozemní moře, byla přerušena. Zatím nejsou hlášeny žádné škody.

Podle tureckých médií v průlivu uvázla nákladní loď MKK 1, která plula z Ukrajiny do tureckého přístavu Mersin. Na palubě má loď 13 000 tun hrachu. Podle společnosti Tribeca loď uvázla v severní části průlivu, blíže asijské straně.

Ukrajinské lodě dál vyvážejí obilí navzdory ruské výpovědi společné dohody. Turecko slíbilo ochranu

Číst článek

Loď se snaží odtáhnout několik remorkérů, a kvůli tomu byla plavba Bosporem pozastavena. Není zatím jasné, kdy se jí podaří obnovit.

Nákladní loď plula z Ukrajiny díky dohodě o přepravě zemědělských produktů po Černém moři, kterou loni uzavřely Rusko a Ukrajina za zprostředkování OSN a Turecka. První loď na základě této dohody vyplula 1. srpna a od té doby z ukrajinských přístavů odplulo přes 600 lodí se 17 miliony tun ukrajinských zemědělských produktů, uvedlo o víkendu turecké ministerstvo obrany.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme