Bosporský přístav zablokovala loď mířící do Turecka. Převážela z Ukrajiny tisíce tun hrachu

V průlivu Bospor v pondělí brzy ráno uvázla loď s ukrajinskými zemědělskými produkty. Informovala o tom agentura Reuters s odkazem na námořní společnost Tribeca.

Istanbul Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Loď se snaží odtáhnout několik remorkérů. Plavba v průlivu, který spojuje Černé a Středozemní moře, byla přerušena. Zatím nejsou hlášeny žádné škody.

Podle tureckých médií v průlivu uvázla nákladní loď MKK 1, která plula z Ukrajiny do tureckého přístavu Mersin. Na palubě má loď 13 000 tun hrachu. Podle společnosti Tribeca loď uvázla v severní části průlivu, blíže asijské straně.

Ukrajinské lodě dál vyvážejí obilí navzdory ruské výpovědi společné dohody. Turecko slíbilo ochranu

Číst článek

Loď se snaží odtáhnout několik remorkérů, a kvůli tomu byla plavba Bosporem pozastavena. Není zatím jasné, kdy se jí podaří obnovit.

Nákladní loď plula z Ukrajiny díky dohodě o přepravě zemědělských produktů po Černém moři, kterou loni uzavřely Rusko a Ukrajina za zprostředkování OSN a Turecka. První loď na základě této dohody vyplula 1. srpna a od té doby z ukrajinských přístavů odplulo přes 600 lodí se 17 miliony tun ukrajinských zemědělských produktů, uvedlo o víkendu turecké ministerstvo obrany.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme