Bostonského atentátníka pohřbili ve Virginii. Místní obyvatele to pobouřilo

Údajného strůjce útoku na bostonský maraton Tamerlana Carnajeva pohřbili ve Virginii. Tamní obyvatele to šokovalo. Místní prokuratura zkoumá, zda pohřeb nebyl v rozporu s virginskými zákony.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident Islámské pohřební služby ve Virginii (IFSVA) se dívá na míst posledního odpočinku atentátníka Tamerlana Carnajeva.

Prezident Islámské pohřební služby ve Virginii (IFSVA) se dívá na míst posledního odpočinku atentátníka Tamerlana Carnajeva. | Zdroj: Reuters

Najít místo pro uložení Čečencova těla bylo pro pohřební službu, která to měla na starost, nelehkým úkolem. Všechny oslovené hřbitovy ho odmítaly přijmout.

Starší ze dvou bratrů, kteří uspořádali útoky, byl nakonec pohřben na muslimském hřbitově v zapadlém městečku Doswell.

Pohřeb se ale zřejmě konal bez vědomí muslimské komunity a místních úřadů, které nyní prověřují jeho legálnost.

Při bombových útocích na bostonský maraton v polovině dubna přišli o život tři lidé a více než 260 dalších utrpělo zranění.

Tamerlan Carnajev zemřel při pokusu o zatčení. Jeho mladší bratr Džochar, který se na útocích podílel, čeká v cele na proces. Hrozí mu až trest smrt.

Alina Holušová, Zdeněk Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme