‚Sexuální orientace není věcí módy.‘ Botswana legislativně podpořila soužití homosexuálů

Botswana legalizovala pohlavní styk osob stejného pohlaví. Informuje o tom web This is Africa. Na botswanský Vrchní soud se letos obrátil občan s žádostí o změnu v zákoně, který kriminalizoval homosexuální chování. Soud následně rozhodl, že každý člověk má právo na výběr životního partnera a soukromá rozhodnutí týkající se i sexuálního chování. Soudce Abednico Tafa dodal, že nechtějí, aby lidé souhlasili s homosexualitou, ale aby ji tolerovali.

Gaborone Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto.

Práva LGBT komunity v posledních letech posílily i další africké země | Foto: Regis Duvignau | Zdroj: Reuters

Změny se týkají i dalších zákonů včetně pracovního práva. Nově je zakázané diskriminovat lidi v různých profesích na základě jejich sexuální orientace.

V Tanzanii vytvořili speciální tým, který má stopovat a zatýkat homosexuály. Lidé je mohou i udávat

Číst článek

Sexuálních menšin se zastal už v loňském roce i prezident Botswany Mokgweetsi Masisi. Řekl, že stejně jako ostatní občané si zaslouží ochranu svých práv a že dosud museli často trpět.

Soudce v rozsudku řekl, že sexuální orientace není věcí módy, ale je to důležitá součást osobnosti. A všichni lidé mají právo na autonomii ve svém sexuálním projevu. Podle něj jde o základní právo a ne názor veřejnosti. Kriminalizovat sexuální chování lidí stejného pohlaví není ve veřejném zájmu.

Práva LGBT komunity v posledních letech posílily i další africké země. Například Angola nebo Mosambik. Naopak v Keni minulý měsíc soud odmítl označit zákon zakazující homosexuální styky za protiústavní.

kah Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme