Bouře dál ochromují dopravu v USA, postoupily na sever

Ničivé bouře, které ve Spojených státech od poloviny minulého týdne zabily více než 40 lidí, dnes postoupily z jihozápadu a středozápadu severním směrem. Zrušeny byly další stovky letů, přívaly sněhu nově zasáhly státy Iowa nebo Massachusetts. V Missouri kvůli velké vodě evakuovaly úřady stovky lidí. Zavřeny zůstávají některé důležité silnice.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zaplavené město Union v centrálním státě Missouri | Zdroj: Reuters

Záplavy si vybraly v centrálních státech Missouri, Illinois a Oklahoma na dvě desítky obětí. V Missouri zemřeli v důsledku bleskových povodní čtyři vojáci z mezinárodní výcvikové mise.

Podle serveru FlightAware bylo jen dnes zrušeno kvůli špatnému počasí přes 1800 letů po celých USA, dalších téměř 4000 spojů mělo zpoždění. Statisíce lidí, kteří se v turisticky rušném období konce roku vydaly na cesty, tráví neplánované desítky hodin na letištích.

Zatímco v Missouri, Novém Mexiku a Oklahomě platí stav nouze kvůli povodním a varování před další velkou vodou se týká také Arkansasu nebo Illinois, severovýchodní část země očekává příval sněhu. V oblasti Velkých jezer, Iowě či Massachusetts předpovídají na dnešek až 30 centimetrů sněhu.

Kvůli rozvodněné řece Mississippi byly úřady nuceny uzavřít pro lodě její osmikilometrový úsek poblíž St. Louis. Očekává se, že voda bude kulminovat ve čtvrtek.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme