Velkou Británii zasáhla bouře Dennis. Záchranáři hlásí jedno úmrtí, na řadě míst hrozí záplavy

Bouře Dennis v neděli s plnou silou udeřila na Britské ostrovy. Tamní záchranáři informovali, že v souvislosti s bouří evidují jedno úmrtí. Meteorologové vydali varování před záplavami pro více než 370 míst po celé Británii, nejvíce je postižený jižní Wales. Před silným větrem, který by mohl dosahovat až 120 kilometrů za hodinu, celou západní část země varovali i meteorologové v Irsku.

Londýn Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bouře Dennis zasáhla Britské ostrovy

Bouře Dennis zasáhla Britské ostrovy | Zdroj: Reuters

S bouří Dennis britští záchranáři spojují jedno úmrtí – v sobotu po sedmi hodinách pátrání našli v moři tělo muže, který spadl z tankeru.

Na Británii se žene další bouře, Dennis by mohla napáchat větší škody než Ciara minulý víkend

Číst článek

Letiště ve Velké Británii kvůli bouři v neděli zrušila na 170 ranních a dopoledních letů, což se dotklo nejméně 25 tisíc pasažérů. Mezi postižená letiště patří například londýnská Heathrow a Gatwick nebo letiště ve skotském Edinburghu.

Severní Irsko a Skotsko mají v neděli podle britských meteorologů to nejhorší za sebou, Anglie a Wales se ale dál potýkají se silným větrem a vydatným deštěm.

Nejvyšší stupeň varování před záplavami vyhlásili v neděli meteorologové pro jižní Wales. Naposledy tento typ varování vydali v roce 2015. Po čtyřech hodinách sice stupeň nebezpečí snížili, v jižním Walesu ale i tak zůstává situace vážná. Řeka Taff se vylila z břehů a zaplavila jihovelšské městečko Pontypool. V přímořském městě Aberdaron na severu Walesu dnes zaznamenali vítr o rychlosti 146 kilometrů za hodinu.

Druhá bouře během týdne

Mimořádný stav vyhlásily úřady také v anglickém hrabství Herefordshire, které na západě přiléhá k Walesu. Pod vodou se tu ocitla řada domů.

Bouře Dennis se bude v neděli postupně přesouvat nad kontinent. Druhý nejvyšší stupeň varování před deštěm a záplavami proto vyhlásili také meteorologové ve Francii. Platí pro šest departementů na Bretaňském poloostrově a v Normandii. V této oblasti se dnes kvůli bouři bez elektřiny ocitlo více než 10 000 domácností.

Před týdnem postihla Evropu bouře Ciara, které se přezdívalo také Sabine. Na Britských ostrovech napáchala škody, podle některých odhadů by ale následky vichru Dennis mohly být ještě horší.

kah, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme