Na Británii se žene další bouře, Dennis by mohla napáchat větší škody než Ciara minulý víkend

Stovky letů zrušili v sobotu v Británii kvůli bouři Dennis, která se žene na Britské ostrovy. Z rozbouřeného moře po dlouhé pátrací operaci u pobřeží jihovýchodní Anglie odpoledne záchranáři vytáhli tělo utonulého muže, který patrně spadl z tankeru, informoval zpravodajský web BBC. Před týdnem postihla ostrovy bouře Ciara, podle některých odhadů by ale Dennis mohl způsobit další škody v oblastech, které se ještě vzpamatovávají z předchozí bouře.

Londýn / Dublin (Aktualizováno: 20:50 15. 2. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bouře Ciara dorazila do Británie v neděli 9. února. | Foto: Andrew Matthews | Zdroj: Reuters

Zrušení letů se kromě těch londýnských dotklo také několika dalších britských letišť a narušilo plány nejméně 40 tisíc cestujících. Největší problémy hlásí aerolinky EasyJet a British Airways.

Jen EasyJet v sobotu zrušil 230 letů z a do Británie. Podle stránek Letiště Václava Havla byla zrušena také dvojice letů aerolinek British Airways na lince mezi Prahou a londýnským letištěm Heathrow.

Ciaru vystřídá Dennis. Do Velké Británie míří další silná bouře, která ostrovy zasáhne o víkendu

Číst článek

Výstrahy kvůli očekávaným záplavám nyní v platí na 31 místech v Anglii, 26 ve Skotsku a na šesti ve Walesu. Očekává se, že bouře zesílí v noci na neděli a podle meteorologů ji může provázet vítr o rychlosti až 158 kilometrů za hodinu a 30metrové vlny, uvádí agentura AP. Úřady proto vyzvaly obyvatele Spojeného království, aby dbali zvýšené opatrnosti.

Na pomoc lidem v hrabství West Yorkshire, které tvrdě postihla i bouře Ciara, už úřady vyslaly armádu.

V rozbouřeném moři u pobřeží nedaleko Kentu po sedmihodinové pátrací akci záchranáři našli tělo muže, který patrně utonul poté, co spadl z tankeru převážejícího zkapalněný ropný plyn. Při jiném incidentu bylo z moře vytaženo tělo jiného muže, podle úřadů nebyly však okolnosti jeho smrti podezřelé.

OBRAZEM: Orkán Sabine lámal stromy, ohýbal střechy a zastavil dopravu na mnoha železnicích

Číst článek

Varování pro hrabství Waterford a Wexford na jihovýchodě země vydali v sobotu také meteorologové v Irsku. Hrozit podle nich budou místní záplavy i ničivé poryvy větru. Jeho rychlost bude podle služby Met Éireann dosahovat až 120 kilometrů za hodinu.

Před týdnem Evropu postihla bouře Ciara, které se ve střední Evropě včetně Česka říkalo Sabine. Vyžádala si více než desítku obětí, jen v Británii zahynuli podle místních médií tři lidé.

Odborníci varovali, že následky bouře Dennis by mohly být ještě horší. Podle některých odhadů by totiž mohlo za víkend v některých regionech napršet tolik jako jindy za celý měsíc.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme