Bouře Elsa se prohnala přes severovýchod USA, oběti hlášeny nejsou

Po jihovýchodních státech se bouře Elsa na konci týdne prohnala i přes severovýchod Spojených států včetně města New Yorku. Při prudkých deštích voda v pobřežních lokalitách zaplavovala silnice, zatímco vítr lámal stromy, oběti na životech ale z regionu hlášeny nebyly. Informovala o tom agentura AP.

New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Záplavy dnes postihly části států Massachusetts a Rhode Island, komplikace v dopravě zažíval i New York a okolí. | Foto: Brendan McDermid | Zdroj: Reuters

Severovýchod USA Elsa zasáhla ještě jako tropická bouře, odpoledne místního času (večer SELČ) už ji ale americké Národní středisko pro hurikány (NHC) takto neklasifikovalo. Maximální rychlost větru spadla pod 90 kilometrů v hodině, v nárazech ovšem byla i vyšší. Na jihu státu New Jersey v noci na pátek naměřili rychlost větru 126 kilometrů v hodině.

Stanice newyorského metra po vydatných deštích zaplavila voda. Někde se lidé brodili až po pas

Číst článek

Záplavy v pátek postihly části států Massachusetts a Rhode Island, komplikace v dopravě zažíval i New York a okolí. Bouře v nejlidnatějším americkém městě narušila provoz příměstských železničních spojů, ve West Havenu v sousedním Connecticutu vydatné srážky vyvolaly menší sesuv půdy v místech, kudy vede tamní hlavní železniční trať.

New York zasáhl silný déšť už ve čtvrtek, přičemž se na sociálních sítích objevovaly záběry zatopených stanic podzemky i vody na silnicích. Šéfka místního dopravního podniku Sarah Feinbergová nicméně řekla AP, že bouři se podařilo přestát „docela dobře“.

Elsa v pátek směřovala ke státu Maine, kde se také očekávaly vydatné srážky a možnost „městských záplav“. Na pobřeží může spadnout až deset centimetrů vody, bouře se pak má ještě během soboty prohnat přes východ Kanady.

Elsa se na začátku měsíce stala prvním hurikánem letošní sezony v Atlantickém oceánu. Nejdříve zasáhla Barbados a další karibské státy včetně Kuby, z amerických států byla v její cestě jako první Florida, kde jednoho člověka zabil pád stromu. V sousední Georgii úřady evidovaly devět zraněných poté, co kemp v okrese Camden County ve středu podle meteorologů zasáhlo tornádo.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme