Bouře Felix zesílila na druhý stupeň škály hurikánů

Hurikán Felix, který se žene karibskou oblastí, zesílil na druhý stupeň z pětibodové škály. Větrná smršť dosáhla v nárazech rychlosti 160 kilometrů v hodině. V ohrožení jsou především ostrovy v karibské oblasti severně od venezuelského pobřeží.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

řádění hurikánu na ostrově Martinique | Zdroj: ČTK

Felix je letos šestá pojmenovaná bouře vytvořená nad Atlantikem a druhá, která dosáhla síly hurikánu. V srpnu zasáhl Karibskou oblast a Mexiko silný hurikán Dean, který za sebou nechal 30 mrtvých.

Podle meteorologů nepřestává Felix nabírat na síle. Bouře by dnes měla procházet severně od ostrovů Aruba, Bonaire a Curacao. Ve středu by mohla dosáhnout Belize. Úřady na souostroví Nizozemských Antil vyhlásily pohotovost.

Obyvatelé ostrova Aruba si začali dělat zásoby potravin a zpevňují okna. Letiště hlásí větší počet turistů, kteří chtějí z ostrova odcestovat domů, ale zatím je situace zvladatelná. Hoteliéři se domnívají, že bude-li nutno začít s evakuací, pak to nebude dřív než v pondělí.

Další tropická bouře, Henriette, ohrožuje západní Mexiko. V Acapulcu už má na svědomí šest lidských životů. Sesuv půdy tam zničil několik domů, v jejichž troskách zemřel otec se dvěma dětmi a mladý muž a jeho dva bratři. Podle amerického Národního střediska pro hurikány dosáhne také Henriette síly hurikánu.

Martin Hromádka, Vlastimil Milý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme