Bouře Harvey zaplavila i domov důchodců. Senioři se hodiny brodili po pás ve vodě

Tropická bouře Harvey uvěznila v domech mnoho lidí. Některé na půdách nebo střechách domů. Jen v oblasti Galvestonu sousedící s Houstonem jde o tisíce lidí. Záchranáři varovali, aby lidé před stoupající vodou hledali útočiště na půdě, ale jen v případě, že je z ní možné utéct i na střechu. Voda zaplavila i domov pro seniory. Invalidé v něm byli po krk ve vodě.

Dickinson (Texas) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jen v oblasti Galvestonu sousedící s Houstonem uvěznil hurikán Harvey v domech tisíce lidí | Foto: Rick Wilking | Zdroj: Reuters

Bouře v domě v Dickinsonu blízko Galvestonského zálivu uvěznila i třicetiletou Ify Echetebuovou. Společně s jejím snoubencem, prarodiči, kamarády a několika teenagery zůstali uvězněni v druhém patře, píše CNN.

Houston se kvůli hurikánu Harvey potýká s rozsáhlými záplavami. Úřady zachránily přes tisíc lidí

Číst článek

„V prvním patře sahá voda po pás. Záchranáři vědí, že jsme v domě, ale akutní situace mají přednost,“ řekla televizi Echetebuová. Neočekává, že ji zachrání do zítřka.

„Jsme nervózní, zůstaneme tady, ale spíme ve směnách,“ popsala televizi uvězněná žena.

„Teď se musíme popasovat se znečištěním vody, říční vodou, vodou ze zálivu, hady a aligátory,“ říká o vyhlídkách Echetebuová.

Senioři po pás ve vodě

Záchranáři v Dickinsonu zasahovali také v domě pro seniory. Fotka starších lidí brodících se po pás ve vodě se šíří na sociálních sítích. Pořídila ji majitelka domova Trudy Lampsonová v neděli v devět hodin ráno.

Pravost fotografie potvrdili záchranáři, kteří z místa evakuovali nejméně 18 lidí. „Byli po pás ve vodě,“ popsal situaci Ken Clark, komisař pro oblast Galvestonu. „Ti z nich, kteří byli v kolečkovém křesle, byli ve vodě až po krk,“ popsal komisař.

Jen v neděli večer bylo z oblasti Galvestonu zachráněno mezi 800 a 1200 lidí. Záchranáři ale pro evakuaci nemají dost lodí a museli požádat o pomoc i soukromé majitele lodí, píše galvestonská verze serveru The Daily News.

Tropická bouře Harvey uvěznila tisíce lidí na půdách nebo střechách domů. Záchranáři lidi varovali, aby hledali útočiště na půdě jen v případě, že je z ní možné utéct i na střechu.

Přímo v Dickinsonu pomáhají s evakuací desítky dobrovolníků. „Nikdy jsem nic takového neviděl,“ tvrdí hasič Kenneth Moffett. „A to jsem zasahoval během hurikánu Ike v roce 2008,“ doplnil. Ve službě není, ale přesto se na lodi vydal zachraňovat sousedy.

haf Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme