Bouře Isaac se blíží k Louisianě, Obama vyhlásil stav ohrožení

Tropická bouře Isaac se blíží k pobřeží americké Louisiany. Podle meteorologů by neměla být příliš silná. I tak ale nenechávají úřady a obyvatelé nic náhodě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lidé na pobřeží Louisiany se připravují na příchod tropické bouře Isaac | Zdroj: Reuters

Prezident Barack Obama vyhlásil v Louisianě stav ohrožení. Spustil tím sérii příprav federálních úřadů na poskytnutí pomoci postiženému státu.

Meteorologové odhadují, že Isaac může k pobřeží dorazit už dnes večer nebo v noci. Na nejvíc ohrožených místech byla vyhlášená povinná evakuace, ale New Orleans mezi nimi není.

Isaac má dorazit k pobřeží jen několik dnů po 7. výročí ničivého hurikánu Katrina.

Tropická bouře zastínila i nominační sjezd republikánů v Tampě na Floridě. Ten sice oficiálně začal, samotné jednání, schůze výborů a panelové diskuze se ale odsunuly kvůli počasí až na dnešek. Podle představitelů strany to ale nebude žádný problém.

Ve čtvrtek delegáti schválí formálně kandidaturu Mitta Romneyho na prezidenta, překvapení se nečekají. Někteří republikáni začínají dokonce volat potom, aby se sjezdy zkrátily už trvale. Okázalé politické divadlo prý stojí desítky milionů dolarů a z velké části je už pouhou formalitou.

Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme