Bouře na severu Británie zabíjela

Přes Velkou Británii a Irsko se v krátké době přehnala další bouře provázená lijáky a silným větrem. Zanechala po sobě tři mrtvé a desetitisíce lidí bez elektřiny. Meteorologové varovali, že severní Anglii hrozí záplavy. Úřady proto zvýšily stupeň pohotovosti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

povodeň v severní Anglii | Foto: EPA

Na severu Británie dosahovaly vichry rychlosti až 190 kilometrů v hodině. Tři lidé, kteří zahynuli, byli všichni motoristé.V Severním Irsku přišel o život řidič kamionu, jehož vůz smetl z mostu přes řeku Foyle v Londonderry silný vítr.

Na jiném mostě ve stejném městě byla vážně zraněna řidička kamionu, která ztratila kontrolu nad řízením a srazila se s jiným vozem. Další řidič kamionu zahynul při havárii na hlavní silnici mezi Edimbourgem a Newcastlem.

Silniční a železniční dopravu na mnoha místech ochromily popadané stromy. Skotská společnost Hydro Electric oznámila, že bez proudu zůstalo v úterý 60.000 osob, protože padající stromy poškodily elektrické vedení. Elektřinu nemá ani 10.000 domácností na severu Anglie.

Do akce museli i námořní záchranáři poté, co přestal fungovat pohon španělské rybářské lodi s 19 lidmi na palubě u skotských břehů. Zrušena byla také řada trajektových spojů. Úřady vyzvaly obyvatele, aby odložili svoje cesty. Dnes zůstanou zavřeny také úřady a školy.

Milan Kocourek, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme