Bouře na severu Británie zabíjela

Přes Velkou Británii a Irsko se v krátké době přehnala další bouře provázená lijáky a silným větrem. Zanechala po sobě tři mrtvé a desetitisíce lidí bez elektřiny. Meteorologové varovali, že severní Anglii hrozí záplavy. Úřady proto zvýšily stupeň pohotovosti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

povodeň v severní Anglii | Foto: EPA

Na severu Británie dosahovaly vichry rychlosti až 190 kilometrů v hodině. Tři lidé, kteří zahynuli, byli všichni motoristé.V Severním Irsku přišel o život řidič kamionu, jehož vůz smetl z mostu přes řeku Foyle v Londonderry silný vítr.

Na jiném mostě ve stejném městě byla vážně zraněna řidička kamionu, která ztratila kontrolu nad řízením a srazila se s jiným vozem. Další řidič kamionu zahynul při havárii na hlavní silnici mezi Edimbourgem a Newcastlem.

Silniční a železniční dopravu na mnoha místech ochromily popadané stromy. Skotská společnost Hydro Electric oznámila, že bez proudu zůstalo v úterý 60.000 osob, protože padající stromy poškodily elektrické vedení. Elektřinu nemá ani 10.000 domácností na severu Anglie.

Do akce museli i námořní záchranáři poté, co přestal fungovat pohon španělské rybářské lodi s 19 lidmi na palubě u skotských břehů. Zrušena byla také řada trajektových spojů. Úřady vyzvaly obyvatele, aby odložili svoje cesty. Dnes zůstanou zavřeny také úřady a školy.

Milan Kocourek, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme