Ciaru vystřídá Dennis. Do Velké Británie míří další silná bouře, která ostrovy zasáhne o víkendu

Ani ne týden poté, co se přes Británii přehnala bouře Ciara a vyžádala si tam dva životy, se musí obyvatelé Britských ostrovů připravit na další bouři. O víkendu tam má dorazit bouře Dennis. Informoval o tom ve čtvrtek server BBC. Meteorologové podle něj vydali druhý nejvyšší stupeň varování pro velkou část Spojeného království.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Venčit se musí za každého počasí. Orkán Ciara udeřil i ve skotském městě Saltcoats | Zdroj: Reuters

Už v pátek by měla bouře Dennis dorazit nad Skotsko, kde meteorologové varují před vichrem a vydatnými dešti. V sobotu by měla postupovat dále nad Anglii a Wales a v neděli by měla zeslábnout.

Bouře Sabine se přehnala nad severozápadní Evropou. Přerušila dopravu, způsobila záplavy

Číst článek

Bouři Dennis by neměl provázet tak silný vítr jako bouři Ciara z minulého víkendu, během níž naměřili na Britských ostrovech rychlost větru na 150 kilometrů v hodině. I nová bouře ale bude podle meteorologů „velmi silná“ a přinese vydatné srážky, které mohou způsobit záplavy.

Kvůli bouři Ciara, která před několika dny postihla západní Evropu a jíž v Německu říkali Sabine, byly v Británii i jinde v západní Evropě zrušeny stovky letů. Popadané stromy omezily dopravu na železnicích a silnicích a statisíce domácností byly hodiny bez proudu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme