Západ Německa zasáhly ničivé bouře. Podle policie Paderbornem prošlo tornádo

Až čtyřicet zraněných, z nichž deset je ve vážném stavu, způsobila v pátek odpoledne silná bouře ve městě Paderborn na západě Německa. Meteorologové prověřují, zda se v oblasti neprohnalo tornádo. Silná bouře zasáhla i nedaleké město Lippstadt v Severním Porýní-Vestfálsku, uvedla agentura DPA. V Bavorsku utrpělo v důsledku bouře zranění 14 lidí. Podle p

Berlín (Aktualizováno: 23:35 20. 5. 2022) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na záplavy, vyvrácené stromy i přerušené dodávky elektřiny se od soboty připravovaly miliony lidí

Ve zhruba sedmdesátitisícovém Lippstadtu, které je vzdálené 35 kilometrů od Paderbornu, bouře vyvrátila stromy (Ilustrační foto) | Foto: Brian Snyder | Zdroj: Reuters

Podle policejní mluvčí město Paderborn zasáhlo tornádo. Silný vítr strhl řadu střech v místním průmyslovém parku a způsobil další škody na majetku. Policie dříve prohlásila, že na místě panuje chaos.

Ve zhruba sedmdesátitisícovém Lippstadtu, které je vzdálené 35 kilometrů od Paderbornu, bouře vyvrátila stromy a zablokovala východ z místního bazénu. Shodila také vršek věže jednoho z místních kostelů. Na místě zasahuje několik stovek hasičů.

The severe weather threat is not over.

Supercell thunderstorms continue to rip through Germany 🇩🇪 right now.

A dangerous weather day.

18:58 – 20. 05. 2022

44 90

Silné bouřky způsobují také problémy ve veřejné dopravě v Severním Porýní-Vestfálsku a řada spojů byla zrušena či musí jet po náhradní trase. Popadané stromy poničily automobily či zablokovaly železniční tratě a silnice.

Úřady v Bavorsku oznámily, že 14 lidí dnes utrpělo zranění, když se zřítila dřevěná chata, v níž se ukryli před bouří v oblasti jižně od Norimberka. Mezi zraněnými je několik dětí a 37letá žena, která byla letecky přepravena do nemocnice s vážnými poraněními.

Silné až extrémní bouřky s přívalovými srážkami, silným nárazovým větrem a krupobitím přešly v pátek večer od západu také přes Česko.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme