Bouře s tornády pustošily středozápad Spojených států

Smrtonosná tornáda se přehnala nedaleko hlavního města Spojených států Washingtonu. Tornáda byla součástí rozsáhlé bouře, která oblasti od Tennessee po Ohio zaplavila deštěm, kroupami a sněhem. Řádění počasí si vyžádalo nejméně šest obětí na životech a desítky zraněných.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

následky tornáda | Foto: ČTK/AP

Série tornád byla nejničivější v jižním Marylandu. Mohutné tornádo srovnalo se zemí část městečka Laplata v okrese Charles Country asi 30 kilometrů jihovýchodně od Washingtonu. Větrná smršť dosahující rychlosti až 290 kilometrů v hodině doslova rozmetala desítky domů a obchodů, porazila sloupy, stromy a poničila stovky aut. Úřady hlásí zatím dva mrtvé v Laplatě. Jeden muž zemřel na infarkt, další byl zabit, když tornádo zasáhlo jeho dům. Živel rozmetal na kusy restauraci sítě KFC, ve které bylo v okamžiku nárazu tornáda na dvacet osob.

Tornáda zasáhla i státy Missouri, Kentucky, Tennessee a Virginia. Škody způsobila i bouře s kroupami o velikosti tenisových míčků. Na severu státu Wisconsin napadlo přes noc 51 centimetrů sněhu. Bez elektrické energie zůstalo na 40 tisíc lidí.

Olga Krupauerová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme