Zatímco ostatní raději zůstávají doma, Francouzka vyráží na pobřeží. Její zálibou je lovení bouří

Stovky tisíc domácností bez elektřiny, zrušené lety, stržené střechy, vyvrácené stromy i oběti na životech. Takové škody napáchala bouře Sabine, kterou na západě Evropy nazývají Ciara. Silný vítr a déšť zasáhl tvrdě západ, sever i střed kontinentu. Zatímco většina lidí se schovávala doma, lovci bouří vyšli ven.

Paříž Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bouře Fabien

Gaëlle nejraději fotí rybářské lodě zmítané ve vlnách, majáky a mola, o která se tříští příboj (ilustrační foto) | Foto: Eloy Alonso | Zdroj: Reuters

Několikametrové vlny tříštící se o útesy a zaplavující nábřeží. Pro jedny důvod rychle se schovat domů, pro druhé naopak adrenalin a snaha přiblížit co nejblíž rozbouřenému moři.

„Když jdu lovit bouřky, tak mám pocit, že jsem desetkrát živější než normálně. Síla moře, vítr – to všechno se mi líbí. Odcházím vždycky unavená, ale zároveň nabitá energií do dalšího týdne,“ popsala Gaëlle de Trescadecová televizi France 3.

Bouři, které se ve Francii říká Ciara, vyhlížela s očekáváním. „Všechno si připravuji, nabíjím baterky a projíždím různé servery. A pak je to samozřejmě vzrušení a očekávání, jestli budete mít dobré světlo nebo jestli vám před vlnou proletí pták. Vždycky narazíte na něco nečekaného.“

Umění improvizace

Gaëlle de Trescadecová žije v Bretani. Narodila se ve městě Audierne přímo na pobřeží, naproti pláži Trescadec, která jí posloužila jako umělecký pseudonym. Tamní zálivy zná jako své vlastní boty.

„Nadšení je ještě větší, když se vám podaří vyhlédnout tu správnou vlnu v pravý okamžik.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Poslechněte si o francouzské lovkyni bouří

Gaëlle nejraději fotí rybářské lodě zmítané ve vlnách, majáky a mola, o která se tříští příboj. Přitom všem musí dávat pozor. Schovává se za útesy nebo za nábřežními zdmi. Na hlavě má čepici, přes ni kapuci a fotoaparát má obalený nepromokavým krytem.

„Musím hodně předvídat, ale taky improvizovat. Protože když fotíte rozbouřené moře, tak je všechno velmi rychlé. Musíte být připravení se dívat do všech stran,“ vysvětluje.

Tempêtes : la houle dans le viseur de Gaëlle de Trescadec - pausefun.com/fr/video/tempe…

11:35 – 10. 02. 2020

Gaëlle je vystudovaná fyzioterapeutka a k fotografování se dostala poměrně pozdě. Ze záliby se ale postupně stala vášeň. A tak zatímco jiní na bouře čekají s obavami, ona je vyhlíží s napětím a vzrušením.

📷 Gaëlle de Trescadec

18:27 – 10. 02. 2020

3

Martin Balucha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme