Bouře Sebastian zasáhla severní Evropu, v Německu má na svědomí až tři životy

Bouře Sebastian, která zasáhla sever Evropy, si v Německu vyžádala tři oběti na životě. Doprovází ji vítr o rychlosti 130 kilometrů za hodinu a posouvá se dál na východ, uvedla agentura DPA. Bouře se ve středu přehnala přes západní a severní části Německa a blízko pobřeží Severního moře byl zaznamenán vítr o rychlosti až 140 kilometrů za hodinu.

Berlín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bouře s označením Sebastian, která zasáhla sever Evropy, si v Německu vyžádala až tři mrtvé. (Ilustrační snímek) | Foto: Rucksack Magazine | Zdroj: Fotobanka Unsplash

Přes středeční noc se má živel podle meteorologů přesunout do východní části Německa a u moře má prudký vítr foukat i ve čtvrtek.

V Hamburku se ve středu zřítilo lešení na kolemjdoucího, který neštěstí nepřežil. Podle místních hasičů se konstrukce uvolnila pravděpodobně v důsledku silných větrných poryvů.

Rovněž v Hamburku byla nalezena další možná oběť bouře v Labi. Šlo o muže na kolečkovém křesle. Podle policie však není vyloučeno, že spáchal sebevraždu.

V západoněmecké spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko v lese u obce Brilon zabil třiapadesátiletého zeměměřiče vyvrácený dvacetimetrový smrk. Bouře v regionu vyvrátila mnoho stromů, způsobila komplikace v železniční dopravě a poničila i několik automobilů a budov.

V Severním moři bylo zrušeno několik trajektových spojů. Před příchodem do Německa bouře sužovala i Nizozemsko. Na amsterodamském letišti Schiphol byly dočasně uzavřeny startovací a přistávací dráhy.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme