Bouře si v Německu vyžádala lidský život

Značné materiální škody způsobily silné bouře na řadě míst Německa. Vítr o rychlosti až 120 kilometrů za hodinu šířil zkázu hlavně v Dolním Sasku, Severním Porýní-Vestfálsku a severní části Bavorska. Nepřízeň počasí si vyžádala i jeden lidský život.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

trosky domu a automobilu | Foto: Miroslav Konvalina

Padající větev usmrtila jednasedmdesátiletého muže v dolnosaském Hamelnu. Podle meteorologů dosáhly bouře na několika místech Německa síly orkánu. Vítr lámal stromy, odnášel střechy a ničil elektrické vedení.

Prakticky ve všech spolkových zemích byla hlavně na vedlejších tratích omezena železniční doprava. Mezi Dortmundem a Hammem zůstal stát i rychlovlak ICE. Stromy spadly i na některé dálniční úseky.

Škod nezůstala ušetřena ani velká města a třeba v Kolíně nad Rýnem měli hasiči 240 výjezdů. Přerušeno nebo zrušeno muselo být několik kulturních a sportovních akcí pod širým nebem. Pořadatelé třeba preventivně zrušili půlmaratón v Mannheimu, kterého se mělo zúčastnit několik tisíc běžců.

Jiří Hošek, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme