Zničené domy, záplavy a nejméně 18 obětí na životech. Jih Spojených států zasáhly silné bouře

Jižní část Spojených států v neděli zasáhly silné bouře, které zabily nejméně 18 lidí. Poškodily přitom stovky domů v oblasti od Louisiany až po Apalačské pohoří na východě země. Přes Louisianu a Mississippi se rovněž prohnalo několik tornád, informovala v pondělí agentura AP. Meteorologové obyvatele jihovýchodní části USA varovali před silným větrem, vydatným deštěm i kroupami.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V horských oblastech bouře přinesly i záplavy a sesuvy půdy | Foto: Florian Olivo | Zdroj: Unplasch.com

Mnoho obyvatel zasažených oblastí strávilo noc na pondělí ukrytých ve sklepech svých domů či schovaných na záchodech a ve vanách, zatímco je sirény neustále varovaly před příchodem nových tornád.

Jarní počasí nahradí v pondělí podle meteorologů silný vítr a déšť, hrozí i bouřky. Na horách bude sněžit

Číst článek

V okolí města Chattanooga na jihovýchodě Tennessee bylo hospitalizováno dalších nejméně 14 lidí. Záchranáři a nejméně deset hasičských posádek muselo reagovat na více než 300 nouzových volání o pomoc. Bouře s sebou v hornatých oblastech přinesly i záplavy a sesuvy půdy. Asi 750 000 lidí zůstalo bez dodávek elektřiny.

Nouzový stav

Tornáda zaznamenali obyvatelé východní části státu Mississippi, na severu Louisiany i v Texasu. Ve městě Monroe a jeho okolí poničila bouře podle starosty Jamieho Maya dvě až tři stovky domů.

Guvernér státu Mississippi Tate Reeves vyzval obyvatele, aby se měli kvůli nepříznivému počasí na pozoru. Varoval před silným větrem i tornády. Guvernérka Alabamy Kay Iveyová vyhlásila už před příchodem bouře nouzový stav.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme