Bouřky v USA už mají 13 obětí, ve Washingtonu platí stav nebezpečí

Silné bouře zabily na východě Spojených států už 12 lidí. Bez elektřiny se ocitly na 3 milióny domácností. Stav nebezpečí platí v hlavním městě Washingtonu a ve státech Ohio, Virginie a Západní Virginie. Postižených je celkem 9 států.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Silné bouřky ve Spojených státech trhaly střechy | Foto: Reuters

„Na některých místech vyvrácené stromy a spadané větve hodně komplikovaly situaci v dopravě,“ popisuje zpravodaj Čro v USA Vít Pohanka, jak vypadalo předměstí Washingtonu krátce po bouři.Kalamitu likvidovaly velmi pozvolna a postupně skupiny dřevorubců, které najaly úřady. V noci se však podařilo většinu komunikací zprůjezdnit.

Situaci v dopravě komplikoval také výpadek proudu, kvůli kterému jsou mimo provoz semafory v metropoli. Místy se tak tvořily zácpy a fronty. Vypjatá situace však nevedla k žádným nehodám či dopravním kalamitám.

Rychlost větru dosahovala až 130 kilometrů v hodině, což odpovídá síle hurikánu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jaký je stav na východním pobřeží USA po intenzivních letních bouřkách, informoval z Washingtonu zprovdaj ČRo Vít Pohanka

Meteorologové navíc na neděli předpovídají další bouře kombinované s vysokými teplotami.

Ty se mají vyšplhat až ke čtyřiceti stupňům, což může způsobit vážné potíže zejména v oblastech, které se ocitly bez elektřiny.

Ondřej Himmer, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme