BP si stěžuje na razii v moskevských kancelářích, byla prý nelegální

Britský energetický koncern BP označil razii ruských soudních úředníků ve svých moskevských kancelářích za nátlak. Sídlo společnosti ve středu obsadilo na 15 příslušníků ruských speciálních jednotek. Představitelé BP tvrdí, že zásah je protizákonný. Podle ruských úřadů krok souvisí s právní bitvou kolem neúspěšného pokusu firmy o partnerství s ruskou společností Rosněfť v Arktidě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Budova společnosti BP v Moskvě | Zdroj: ČTK

Šéf ruské pobočky BP Jeremy Huck označil prohlídku moskevských kanceláří firmy za nátlak na aktivity energetického gigantu v Rusku.

Zátah, během něhož byli zaměstnanci vykázáni ze sídla firmy, souvisí se žalobou ruských partnerů ve společné firmě TNK-BP.

Soudní spor vyústil v kolaps dohody britského energetického koncernu s ruskou ropnou společností Rosněfť, která měla otevřít dveře společnému dobývání nerostného bohatství ruské části Arktického šelfu.

Zátah úřadů se odehrál jen den poté, co zástupci Rosněfťi podepsali smlouvu o spolupráci v Arktidě s americkou společností Exxon Mobil.

Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme