BP složila první tři miliardy na odškodné za uniklou ropu

Britská firma BP složila první tři miliardy na odškodné za uniklou ropu v Mexickém zálivu. Po dohodě s americkým ministerstvem spravedlnosti tak ropný gigant začíná skládat účty ve velkém měřítku.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

ropná skvrna v Mexickém zálivu

ropná skvrna v Mexickém zálivu | Zdroj: ČTK

Obyvatelé pobřeží Mexického zálivu zatím dostali na odškodném 319 milionů dolarů. Vzhledem k počtu žádostí je to relativně malá částka a v amerických médiích se šířila kritika na adresu BP, že odškodnění odkládá a doufá, že se mu bude moct vyhnout.

Teď ale britská společnost složila první významnou částku do speciálního fondu, ze kterého se budou poškození vyplácet.

Tři miliardy jsou jen začátek, celkově se má ve fondu postupně sejít 20 miliard s tím, že každého čtvrt roku zaplatí BP jednu a čtvrt miliardy dolarů.

Na výplaty odškodného bude dohlížet právník Kenneth Feinberg, který měl na starosti výplaty obětem teroristických útoků z 11. září 2001.

Vít Pohanka, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme