VIDEO: V Bratislavě se na Dunaji utrhl ponton s restaurací, hasiči ho ukotvili po několika hodinách

V Bratislavě se v úterý dopoledne na Dunaji utrhl ponton se známou restaurací Knajpa. Plavidlo, které proud unášel po řece, narazilo do několika lodí ukotvených u břehu a některé poškodilo, informovala slovenská televize Markíza. Hasičům se ho podařilo ukotvit až po několika hodinách.

Bratislava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ponton se během neřízené plavby také rozpadával, a když narazil do rumunské nákladní lodě, rozlomil se.

„Při nárazu do lodi se zároveň mezi kormidlo a vrtuli zaseklo velké množství naplaveného dřeva, což si vyžádalo další pomoc ze strany hasičů,“ citoval server TVnoviny.sk Zuzanu Farkasovou z Prezidia Hasičského a záchranného sboru.

Kusy utrženého plavidla pak skončily v ramenech Dunaje. „Obě části odtrhnutého pontonu se nakonec hasičům podařilo zachytit a následně ukotvit na levém břehu na úrovni Javoreckého ramene,“ dodala Farkasová.

Díky tomu, že jsou svátky, nikdo na nabouraných lodích nebyl, takže si lodní nehoda nevyžádala žádné zraněné. K odtrhnutí pontonu přispěla zvýšená hladina Dunaje a nánosy plovoucího dřeva, uvedla televize Markíza.

ČTK, miz Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme