Bratislava se chystá na americko-ruský summit

V Bratislavě se připravuje summit prezidentů George Bushe a Vladimira Putina. Prezidenti se tam setkají příští čtvrtek. Na místě je už i část americké a ruské ochranky. Nad městem se objevily stíhačky MIG, které nacvičují monitoring vzdušného prostoru, v pohotovosti je i železniční policie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

přípravy na summit | Foto: Samuel Kubáni

Bratislavské hotely jsou plně obsazeny a chovají se komerčně. Ceny noclehů stouply někde až o 300 procent. Na summit se akreditovalo zhruba 1150 novinářů; očekává se, že další dvě stovky zástupců médií budou v doprovodu obou prezidentů. Americké velvyslanectví začalo vybraným institucím přidělovat vstupenky do sektoru před tribunou, ze které by měl George Bush vystoupit s projevem ke Slovákům.

Tajemstvím je stále obestřeno ubytování obou významných hostů. Nejčastěji se hovoří o Carltonu v historickém centru a o hotelu Bórik nad Bratislavským hradem. V ulicích města se už objevily čepice a trička s logem blížícího se summitu. Velký zájem mají obyvatelé i turisté o průsvitné hrnky - o tuto propagaci se postarala jistá soukromá firma, která ale nechce být zveřejněna.

Renata Havranová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme