Bratislava se chystá na americko-ruský summit

V Bratislavě se připravuje summit prezidentů George Bushe a Vladimira Putina. Prezidenti se tam setkají příští čtvrtek. Na místě je už i část americké a ruské ochranky. Nad městem se objevily stíhačky MIG, které nacvičují monitoring vzdušného prostoru, v pohotovosti je i železniční policie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

přípravy na summit

přípravy na summit | Foto: Samuel Kubáni

Bratislavské hotely jsou plně obsazeny a chovají se komerčně. Ceny noclehů stouply někde až o 300 procent. Na summit se akreditovalo zhruba 1150 novinářů; očekává se, že další dvě stovky zástupců médií budou v doprovodu obou prezidentů. Americké velvyslanectví začalo vybraným institucím přidělovat vstupenky do sektoru před tribunou, ze které by měl George Bush vystoupit s projevem ke Slovákům.

Tajemstvím je stále obestřeno ubytování obou významných hostů. Nejčastěji se hovoří o Carltonu v historickém centru a o hotelu Bórik nad Bratislavským hradem. V ulicích města se už objevily čepice a trička s logem blížícího se summitu. Velký zájem mají obyvatelé i turisté o průsvitné hrnky - o tuto propagaci se postarala jistá soukromá firma, která ale nechce být zveřejněna.

Renata Havranová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme