Policie v Bratislavě střílela na muže s nožem, který se poté bodl do břicha. Zraněna byla i kolemjdoucí

Na Obchodní ulici v centru Bratislavy se střílelo. Policisté v pátek odpoledne zasahovali proti muži ozbrojenému nožem. Agresivní muž měl nožem napadnout ochranku finanční správy a poté se ozbrojený pohybovat centrem Bratislavy, kde vyhrožoval kolemjdoucím. Na výzvu policistů nereagoval a ti použili služební zbraň. Lehce zraněna byla i kolemjdoucí žena, uvedl slovenský server SME. Podle policie nešlo o terorismus.

Aktualizováno Bratislava (Aktualizováno: 20:06 31. 5. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na Obchodní ulici v centru Bratislavu se v pátek střílelo. | Zdroj: Policie Slovenské republiky

Slovenská policie nejprve informovala, že při zásahu byl postřelen pouze agresivní muž a nikdo jiný. Agentura TASR ovšem uvedla, že záchranáři zasahovali také u poraněné ženy. Tísňové volání obdrželi zhruba v 15.27, řekla mluvčí operačního střediska záchranářů Alenka Krčová.

Informaci o zranění kolemjdoucí po 17.00 následně potvrdili sami policisté. „Při zákroku byla zraněna nezúčastněná osoba. Její zranění je lehké a vyšetřuje se, co ho vlastně způsobilo. Proto bude postup policistů prošetřovat Úřad inspekční služby ministerstva vnitra,“ uvedlo policejní prezídium. 

Bratislavská mluvčí Veronika Slamková později uvedla, že jde o neplnoleté děvče. „Při zákroku policistů došlo také ke zranění nezúčastněné 15leté dívky, která byla převezena do nemocnice a je mimo ohrožení života,“ řekla slovenskému serveru SME Slamková. Podle agentury TASR ale jde o 14letou dívku, kterou čeká operace.

Podle prvních svědectví z místa, která přinesla slovenská média, byl muž ozbrojen nožem a vyhrožoval policistům. To následně potvrdili sami policisté. Agresivní muž se pohyboval centrem Bratislavy a vyhrožoval ostatním lidem, včetně těch, kteří šli za ním a natáčeli si ho na mobil.

„Nejbližší hlídka šla k němu. Výhrůžky nadále pokračovali, muž se oháněl nožem, byl nebezpečný pro svoje okolí i pro samotné policisty. Proto hlídka použila služební zbraň,“ uvedli policisté.

„Postřelený muž se následně sám bodl do břicha,“ dodali. Kromě agresora byl zraněn i další muž, nejsou ale známé další podrobnosti. „Jeden z mužů je v kritickém stavu a v umělém spánku, druhý zraněný muž byl v domě převozu do nemocnice při vědomí,“ uvedla mluvčí záchranářů Alenka Krčová.

Pobodaný člen ochranky finanční správy byl při vědomí, dodala její mluvčí Ivana Skokanová. Celý incident nyní policisté vyšetřují.

Svědci z místa pro slovenská média uvedli, že slyšeli více než jeden výstřel. TASR následně zveřejnil video zachycující střelbu, na kterém je slyšet nejméně pět výstřelů.

och Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme