Bratislava zahájila páté Dny Evropy

Bratislava zvolila dnešní sváteční den k zahájení už pátého ročníku Dnů Evropy. Akci organizují slovenské instituce společně s velvyslanectvími zemí Evropské unie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hlavní myšlenkou akce je přiblížit evropskou kulturní pestrost. Dny Evropy se za pět let svého trvání staly především příležitostí k prezentaci jednotlivých evropských zemí. Mezinárodní přehlídka se váže na tři základní svátky: Mezinárodní den Evropy, Den vítězství nad fašismem a vznik Evropské komise.

Jednotlivé státy chtějí oslovit co nejširší publikum, a tak se objeví nejen koncerty vážné, populární hudby a lidové hudby, pouliční atrakce, přehlídka evropských filmů, ale také sportovní akce. V největším pelotonu na světě mohou například bratislavští cyklisté zavítat do Maďarska i Rakouska. Připravena je oslava svátku keltské kultury. Pozornost letos přitahuje dnešní otevření muzea lodí, které bylo instalováno na lodi Kriváň, a kotví u petržalského břehu dunaje.

Evropské dny v bratislavské metropoli potrvají do 12.května.

Markéta Kaclová, Renata Havranová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme