Bratislava zahájila páté Dny Evropy

Bratislava zvolila dnešní sváteční den k zahájení už pátého ročníku Dnů Evropy. Akci organizují slovenské instituce společně s velvyslanectvími zemí Evropské unie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hlavní myšlenkou akce je přiblížit evropskou kulturní pestrost. Dny Evropy se za pět let svého trvání staly především příležitostí k prezentaci jednotlivých evropských zemí. Mezinárodní přehlídka se váže na tři základní svátky: Mezinárodní den Evropy, Den vítězství nad fašismem a vznik Evropské komise.

Jednotlivé státy chtějí oslovit co nejširší publikum, a tak se objeví nejen koncerty vážné, populární hudby a lidové hudby, pouliční atrakce, přehlídka evropských filmů, ale také sportovní akce. V největším pelotonu na světě mohou například bratislavští cyklisté zavítat do Maďarska i Rakouska. Připravena je oslava svátku keltské kultury. Pozornost letos přitahuje dnešní otevření muzea lodí, které bylo instalováno na lodi Kriváň, a kotví u petržalského břehu dunaje.

Evropské dny v bratislavské metropoli potrvají do 12.května.

Markéta Kaclová, Renata Havranová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme