Bratislavští policisté údajně spolupracují se zloději aut

Někteří bratislavští policisté spolupracují s mezinárodním gangem zlodějů aut. V rozhovoru pro Slovenskou televizi to připustil mluvčí ministra vnitra Josef Sitár. Krádežemi aut a jejich zpětnými prodeji původním majitelům se začal zabývat i Interpol. Na podivné chování bratislavských polciistů upozornil rakouský deník Kurier. Zveřejnil případ, kdy za ukradené vozidlo zaplatil rakouský občan v přítomnosti policie 4 tisíce marek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Peugeot Féline | Foto: Jiří Zíta
Přehrát

00:00 / 00:00

Renata Havranová o slovenských policistech

Poškozený to telefonicky potvrdil také Slovenské televizi s tím, že ho uniformovaní muži vyzvali k tomu, aby okamžitě ohlášenou ztrátu vozidla na policejní stanici stáhl. Deníku Kurier se po zveřejnění přihlásili další Rakušané, kteří mají se slovenskými policisty stejnou zkušenost. Mluvčí ministra vnitra potvrdil, že tyto poznatky skutečně rezort má, a také to, že už jsou přijata opatření, která však nechtěl konkretizovat. Rakouský ministr vnitra se chce u svého slovenského kolegy v nejbližších dnech proti těmto praktikám ostře písemně ohradit.

Markéta Kaclová, Renata Havranová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme