Bratr útočníka z Manchesteru plánoval atentát v Libyi, píše britský Telegraph

Britská policie má další informace o atentátníkovi z Manchesteru. Oznámila, že má fotografii Salmana Abediho z pondělního večera, tedy jen krátce předtím, než se odpálil na koncertě zpěvačky Ariany Grande a zabil 22 lidí. Další zveřejněné informace se týkají útočníkových finančních zdrojů nebo míst, která navštěvoval.

Manchester Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Britský policista před sídlem Scotland Yardu | Zdroj: Reuters

Bombu, která v pondělí vraždila, Abedi podle policie zkompletoval v bytě v centru Manchesteru. Vyšetřovatelé oznámili, že teď prověřují celkem 14 různých adres. V policejní vazbě dál zůstává 11 ze třinácti zadržených lidí podezřelých z napojení na atentát.

Ženu a šestnáctiletého mladíka ale úřady propustily bez obvinění. Vyšetřovatelé dál zjišťují především to, jestli byl Abedi součástí většího spiknutí nebo nikoli.

Podle britského listu The Telegraph byl Abediho mladší bratr Hashem členem teroristické buňky, která plánovala atentát na velvyslance OSN v Libyi, odkud rodina manchesterského útočníka pocházela. Abediho otec Ramadán řekl, že nevěří, že by jeho syn plánoval zabíjet nevinné lidi.

dbr, Zdeněk Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme