Brazilec, který unesl autobus s 37 cestujícími, neměl žádné požadavky. Policisté ho zastřelili

Brazilec v úterý v Riu de Janeiro unesl autobus s 37 cestujícími, které držel jako rukojmí. Policie muže po téměř čtyřech hodinách vyjednávání zastřelila, oznámil podle tiskových agentur guvernér státu Rio de Janeiro Wilson Witzel. Nikdo z rukojmích nebyl zraněn.

Rio de Janeiro Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Brazilský policista (ilustrační foto) | Foto: Ueslei Marcelino | Zdroj: Reuters

Muž autobus v 05.30 místního času (10.30 SELČ) zastavil na rušném mostě spojujícím centrum Ria s městem Niterói. Podle svědků byl vyzbrojený nožem a střelnou zbraní - ta se později ukázala být pouhou maketou, uvedla agentura DPA. Muž měl u sebe také benzín, kterým polil vnitřek autobusu a vyhrožoval, že ho zapálí.

Mučení za vojenské diktatury v Brazílii nepodléhá amnestii, rozhodl soud. Verdikt není konečný

Číst článek

V prvních hodinách muž propustil šest rukojmích. Jeden z nich místní televizi řekl, že únosce nebyl agresivní, ale naopak „velmi klidný“. Podle agentury AP nechtěl žádné výkupné ani nekladl jiné požadavky.

Vyjednávání s únoscem vedla elitní policie známá pod zkratkou BOPE, jejíž ostřelovač nakonec muže zasáhl, když na chvíli vyšel z autobusu. Motiv činu zatím není známý. Podle policejního mluvčího měl pachatel pravděpodobně „psychické problémy“ a údajně o sobě prohlašoval, že je členem policie.

Doprava na 13 kilometrů dlouhém mostu přes záliv Guanabara byla od rána kvůli incidentu v obou směrech zastavena, což v Riu de Janeiro i v dalších městech způsobilo dopravní kolaps. Provoz byl po ukončení policejní operace obnoven. 

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme